מדיניות הכבודה החדשה של Wizzair ו Ryanair

טיסות לואו קוסט הן נהדרות, עד שנתקלים במדיניות כבודה מסובכת שעולה לנו הרבה כסף. חובבי לואו קוסט? כדאי שתקשיבו היטב!

חברת הלואו-קוסט ההונגרית וויזאייר (Wizzair), הגדולה ביותר במרכז אירופה ובמזרחה, וחברת הלואו קוסט האירית ריינאייר (Ryanair), הודיעו על מדיניות כבודה חדשה. אם היה קשה להתרגל לרעיון שצריך לשלם על מזוודה, הושבה וכמעט כל דבר בטיסה, כעת תתחילו להתרגל לשלם אפילו עבור הטרולי שלכם.

השינויים יכנסו לתוקף החל  מ-1 בנובמבר 2018.

WizzAir

עד היום, נוסעי החברה אשר רכשו את כרטיס הטיסה הבסיסי יכלו לעלות למטוס עם תיק גב וטרולי ללא תוספת תשלום – שימו לב!!!! מתחילת נובמבר זה ישתנה –  נוסעים יוכלו לעלות למטוס עם תיק נשיאה בלבד – ללא תשלום. 

לא רק שתתבקשו כעת לשלם עבור מזוודת הטרולי שעולה אתכם למטוס, הטרולי שתוכלו להביא יהיה קטן יותר מזה שאפשר היה להעלות בחינם. כל נוסע יהיה רשאי להעלות למטוס תיק אחד ללא תשלום  (עד גודל של 20X30X40).

נוסע שישלם עבור כרטיס Wizz Priority זכאי להעלות למטוס גם טרולי קטן נוסף (שגודלו עד 23X40X55)

כמו כן, נפתחות אפשרויות חדשות של שליחת מזוודות לבטן המטוס במחירים די נמוכים – שליחת טרולי ששוקל עד 10 קילוגרם לבטן המטוס במחיר החל מ – 7 €.

לסיכום: אתם יכולים לרכוש כרטיס של Wizz Priority הכולל תיק קטן העולה למטוס (40x30x20) וטרולי (55x40x23) כולל עדיפות בתור הצ׳ק אין ובעליה למטוס. מחירי הפריוריטי החל מ5  €.

בחברה מוסרים כי המטרה של מדיניות הכבודה החדשה היא להקל על הנוסעים בתהליך העלייה למטוס, ולאפשר חוויית טיסה חלקה יותר.

Ryanair

עד היום, נוסעי החברה אשר רכשו את כרטיס הטיסה הבסיסי יכלו לקחת שני פריטים של כבודת יד בלי לשלם תוספת (טרולי ותיק קטן). מי ששילם עבור כרטיס פריוריטי, יכול היה לקחת למטוס הן את הטרולי והן את התיק. מי שלא קנה פריוריטי, לקח איתו למטוס את התיק הקטן בלבד והטרולי נשלח לבטן המטוס (בלי תשלום נוסף).

שימו לב!!!! מתחילת נובמבר זה ישתנה –  מי שלא משלם עבור כרטיס פריוריטי לא יהיה רשאי לטרולי, אלא לתיק קטן בלבד, במידות קצת יותר גדולות  40x25x20 ס״מ.

נוסע שמעוניין בטרולי יכול לבחור אחר משתי אופציות: האחת היא לשלם עבור כרטיס פריוריטי– בין 6-8 € לאדם לכיוון ואז יוכל לקחת את הטרולי למטוס. השנייה היא לשלם כ 8-10 € לאדם לכיוון עבור הפקדת הטרולי, עד 10 ק״ג.

במידה ולא שילמתם על כרטיס פריוריטי והגעתם עם טרולי גדול מדיי, מה עושים? כנראה שתצטרכו לשלם קנס בסך של 40 €. אם תגיעו ישר לעלייה למטוס עם הטרולי, תצטרכו לשלם אף יותר, 50 €, וכמובן, לשלוח את הטרולי לבטן המטוס.