יום הטיסה

איך יוצאים מהבית מוכנים לטיול

יום הטיסה הגיע ואנו מתרגשים כל פעם מחדש כאילו זאת הפעם הראשונה, וזה לא משנה כמה פעמים כבר טסנו לחו"ל. בדרך כלל אנו מתארגנים ליציאה כמה ימים לפני, מגבשים את סדר הפעולות שלנו כדי להיות מוכנים במהירות ביום הטיול, אורזים את המזוודות ומכינים את כל הדברים הנחוצים לנו לטיול.

 

הכנתי לכם רשימה של מה צריך לדאוג שיהיה מוכן ביום הטיסה:

דרכון וכרטיסי הטיסה

חשוב מאוד לבדוק את התוקף של הדרכון כחצי שנה לפני שיוצאים לטיול.

מדפיסים את כרטיסי הטיסה של כל בני המשפחה ואם אפשר אז עושים צ'ק אין דרך האינטרנט (אם צריך).

מסמכים נוספים

כמה ימים לפני הטיסה, מדפיסים את כל הואוצ'רים הנחוצים לטיול: מלון / השכרת רכב/ רישיון נהיגה בינלאומי / צילומי דרכון של כל בני המשפחה לגיבוי/ אם יש אז כרטיסים למופע, תערוכה או משחק.

מפות וכתובות

בדרך כלל לכל טיול אני לוקחת מפה של המדינה בה נטייל או שאני מורידה לטלפון את המפה, ומסמנת עליה את הנקודות החשובות ביותר במסלול הטיול – מיקום המלון או מיקום בתי הדירות, ואפשר גם אטרקציות. 

טלפונים חשובים

לפני כל יציאה לטיול אני מדפיסה ושומרת קובץ בטלפון המכיל את הכתובות והטלפונים של המלונות/דירות שהזמנו וכן טלפונים חיוניים נוספים כמו שגרירות ישראל באותה המדינה, בתי חולים, מכבי אש ועוד…

אוכל לפני הטיסה

ביום הטיסה אני דואגת להכין סנדווצ'ים בבית לכל אחד שאותם אנו אוכלים בשדה התעופה לפני שעולים למטוס. בנוסף לוקחת בתיק העלייה למטוס חבילה קטנה של בייגלה או בסקוויטים, ובנוסף לוקחת איתנו גם בקבוק מים.

המרת מטבע

לפני כל טיסה חשוב לבדוק מהו שער המטבע באותה המדינה. אני בדרך כלל קונה מראש את המטבע הדרוש למדינה שאליה אנחנו טסים.

אריזת מזוודות

לפני כל נסיעה אני מכינה את כל הדברים הנחוצים לאריזה ובדרך כלל אני אורזת יומיים לפני הנסיעה לפי רשימת הציוד לטיול שהכנתי.

 

בידור

לפני הטיסה אנחנו דואגים להוריד סרטים/משחקים לטאבלט,  ובנוסף כל אחד מהילדים לוקח איתו משחק אחד שנכנס לתיק היד.

אחד הדברים הכי חשובים בטיול הוא – יום לפני הטיסה לעשות תאום ציפיות לגבי הטיול: 

אני יושבת עם הילדים ומסבירה להם את תוכנית הטיול, מה מתוכנן לכל יום, מה האטרקציות שאנו הולכים לעשות, שעות הנסיעה ברכב ובכלל מסבירה להם על אופי הטיול שלנו. מדריכה אותם לגבי כללי התנהגות מהרגע שיוצאים מהבית , במהלך הטיסה ובכלל בטיול עצמו. 

לסיום מזכירה לכולם שהכי חשוב בטיול זה להינות, לחייך כל הזמן, להיות סבלניים אם יש תקלות ולקחת הכל בשמחה וקלות!

Facebook
Twitter
Print