היער השחור על קצה המזלג

בשנים האחרונות צובר אזור היער השחור בגרמניה פופולריות רבה בקרב מטיילים ישראלים. זהו  יעד נפלא לטיול של כמה ימים רצופים, לפחות 5 ימם מלאים, ואפשר לבלות בו גם שבועיים יחד עם האזורים שמסביב לו ללא בעיה.

אורכו של היער מצפון לדרום הוא כ – 170 קילומטר, וכולל יערות עבותיים, הרים, נהרות, אגמים, מפלי מים, כרי מרעה ירוקים, עיירות מרפא ציוריות,  כפרים ציוריים שבם חוות כפריים, עיירות עיקות שבהם שעוני קוקיה ושפע של אטרקציות משפחתיות.

הידעתם?

1.

רבים מגיעים ליער השחור כדי להנות מטיולים רגליים, ארוכים או קצרים – היער מרושת במאות שבילי הליכה מסודרים וברורים, ובכל מקום תוכלו לקבל המלצות ואפילו מפות מסלולים מפורטות במרכזי התיירות.

2.

הסמל של היער השחור הוא הכובע המסורתי המפורסם עם השלושה פומפונים ה - .Bollenhut חובשים אותו רק בשלוש עיירות ביער Wolfach-Kirnbach ,Gutach וHornberg- Reichenbach. הנשים שחובשות את הכובעים עם הפונפונים האדומים הן לא נשואות ושהנשים הנשואות חובשות את אותו הכובע עם פומפונים שחורים.

3.

לא הכל טבע ואטרקציות – ביער השחור ישנם עשרות כפרים ועיירות נחמדות שאפשר לשבת בהם בבתי קפה ומסעדות, להסתובב בחנויות ולהרגיש ציביליזציה, בנוסף – פרייבורג ובאדן באדן הן ערים יפות ומיוחדות, כל אחת בדרכה, שאפשר לבלות בהן שעות ארוכות מאוד.

4.

גשר העץ הארוך ביותר באירופה נמצא בעיר Bad Säckingen זהו הגשר שחוצה את נהר הריין ואת שוויץ - The Trumpeter of Säckingen. הגשר בן 400 שנים והוא נמשך לאורך יותר מ- 200 מטרים.

5.

ביער ישנן אטרקציות רבות שחביבות על ילדים ובני נוער, והוא מתאים מאוד לטיולי משפחות. האטרקציה המפורסמת מכולן היא כמובן פארק אירופה (Europa Park)

6.

הקתדרלה היפה ביותר השייכת לעולם הנוצרי נמצאת בעיר פרייבורג (Freiburg) היא מתנשאת לגובה של 116 מטרים וניתן לראותה מעל כל בנייני העיר.

7.

התאטרון הפתוח הגדול ביותר בגרמניה נקרא Ötigheim והוא נמצא ליד העיירה Raststatt.

8.

הפונדק העתיק ביותר בגרמניה נמצא בפרייבורג ונקרא: "Rote Bären".

9.

בעיירה פרויידנשטט- (Freudenstadt) יש את כיכר השוק הגדולה ביותר באירופה.

10.

רוכבי האופניים יהנו כאן מכל רגע, בכל כפר ביער או סמוך לו ניתן לראות שלטים המכווינים רוכבי אופניים והולכי רגל בשבילים מסודרים כמו שרק האירופאים יודעים.

11.

הפסגה הגבוהה ביותר ביער השחור נמצאת בהר פלדברג (Feldberg)- לאורך כל השנה אפשר לקחת את הרכבל בעל 6 המושבים (הראשון מסוגו שהופעל בעולם) ולהעפיל בנוחות אל פסגת ההר בגובה של 1493 מטרים. במורדות ההר נמצאת שמורת הטבע הגדולה ביותר ביער השחור.

12.

בעיירה טריברג(Triberg) נמצא מפל המים הגבוה ביותר בגרמניה, ובנוסף נמצא גם האוסף הגדול באירופה של שעונים במוזיאון היער השחור שבעיר barrel-organs - .

13.

מפעל השעונים הוותיק ביותר בעולם נמצא בעיירה- Schönwald זהו גם המקום בו הומצא שעון הקוקייה בשנת 1733. לא רחוק מכאן ב- Schonach נמצאים שני שעוני הקוקייה הגדולים ביותר וב - Furtwangen תוכלו לראות את האוסף ההיסטורי הגדול ביותר של שעונים במוזיאון לשעונים גרמניים

14.

ה Sauschwänzlebahn - זאת היא רכבת הזנב המסולסל של החזיר אשר חייבת את שמה למסלול. המסלול עובר מהעיירה Blumberg ועד לעיירה Weizen. הוא עובר דרך עמק Wutachtal הרומנטי והפראי וחוצה את גשרי הדרכים המדהימים. הכביש מתפתל בכמה סיבובים חדים ודרך התעלה היחידה בגרמניה שעושה לולאה שלמה.

15

בעיירה St Blasien נמצאת הקתדרלה בעלת הכיפה השלישית בגודלה באירופה. פנים הקתדרלה בנוי ברובו משיש לבן והכיפה שימשה כמודל לפנתיאון ברומא.

16.

תחנת הרכבת שנמצאת ב, Feldberg-Bärental היא תחנת הרכבת הגבוהה ביותר בגרמניה.

17.

בעיירה - Münstertal נמצא המוזיאון הגדול ביותר באירופה לגידול דבורים.

18.

בעיירה הקטנטנה Oberkirch יש למעלה מ-891 מזקקות למשקאות שמייצרים את משקה הליקר השנפס

לכל המעוניין!

ניתן לקבל אצלי את "חוברת היער השחור" – החוברת מקיפה את כל המסלולים הכי יפים ביער השחור ועוד המון הפתעות . עם חוברת היער השחור "אתם מסודרים" בטיולכם הנוכחי .  החוברת כוללת בתוכה מסלולים העונים להגדרה "לכל המשפחה" , הם פונים לכל גיל ולכל קצב : מסלולים לילדים קטנים, מסלולים לילדים בוגרים, מסלולים למבוגרים וכאמור מסלולים לכל המשפחה ביער השחור, בבודנזה, בשוייץ, אלזס ודרך היין ועוד לרבות ציוני GPS ושילוטים כפי שנראים במציאות .

 

השאירו פרטים או צורו קשר:  050-7518578